رسالت دبیرخانه

درباره دبیرخانه

بسم الله الرحمن الرحیم

با فرارسیدن سالروز اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، خیل عظیم عاشقان، زائران و خادمان حضرتش فرصت این را می یابند تا بزرگترین تابلوی جاوید ایثار و نثار حسینی را نقش زنند. نقشی که جای جای آن مملو از صحنه هایی است که جهان امروز در هیچ کجا نظیر آن را نخواهد یافت. اربعین حسینی نمونه‌ای کامل از یک حماسه است که ظرفیتی وصف ناشدنی برای نقل مفاهیم متعالی اسلام در برابر چشمان میلیون‌ها انسان با عقاید و مذاهب بی‌شمار را فراهم می‌آورد. مسلماً ثبت و ضبط و انتشار این صحنه های عشق و ایثار خدمتی ارزشمند در راستای اعتلای نام حسین(علیه السلام) و معرفی حقانیتش به جهانیان خواهد بود و شکوه و عظمت اجتماع میلیونی حق طلبان و آزادگان جهان را به نمایش خواهد گذاشت.

ضرورت واقعه‌نگاری پیاده روی اربعین از این روست که به جهانیان این نکته را گوشزد می‌کند که تمامی آن صحنه‌های دلدادگی و ایثار و اخلاصی که در این مسیر مشاهده می شود حقیقتی است انکارناپذیر. همچنین جمع آوری این آثار، باعث حفظ و نگهداری آنها بوده و بستری را برای انتشار هدفمند و دسترسی آسان به آثار موثق اربعینی، فراهم می‌سازد.

از این رو دبیرخانه واقعه‌نگاری اربعین هدف خود را در وهله اول ترغیب اقشار مختلف جامعه به شرکت در این جریان عظیم و در وهله دوم ترویج فرهنگ ثبت وقایع و انعکاس جهانی ابعاد بی‌بدیل این حماسه بی نظیر قرار داده است. و در این راستا طی سالهای گذشته، با برگزاری فراخوان‌های متعدد در ابعاد ملی و بین المللی اقدام به جمع‌آوری و انتشار تصاویر و خاطرات زائران اربعینی نموده است که با عنایت حق‌تعالی منجر به شکل‌گیری مجموعه‌ای ارزشمند از این آثار شده است.

برگزاری نمایشگاه

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

شبکه اجتماعی الاربعین

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید